Haber

Kayseri Meclisi’nden ağustos ayı toplantısı

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ağustos 2023 Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

BÜYÜKKILIÇ’TAN DADALOĞLU FESTİVALİ’NE DAVET

Başkan Büyükkılıç, meclis üyelerini hafta sonu düzenlenecek Dadaloğlu Klasik Kültür ve Sanat Şenliği’ne davet ederek, “Sıla-i Rahim odaklı epeyce şenlik ve çalışma var. Özvatan, Felahiye’mizin Stımpınar Şenliği de bunlardan biriydi. Bu arada Dadaloğlu Şenlikleri bizim olmazsa olmazımız. Bu pazar orada olmanızı rica ediyoruz. Avşar pilavı ve ayran ikram edeceğiz. Bayramların birlik, beraberlik, beraberliğimize, ay yıldızlı Türk bayrağımız altında buluşmamıza vesile olmasını temenni ediyorum.”

Daha sonra meclis üyeleri tarafından 63’ü asıl, 48’i ek olmak üzere toplam 111 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Göreve başlayan Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Daire Başkanı Gonca Arın, meclis üyelerine kendisini tanıtarak sarsıntı master planı hazırlamayı planladıklarını belirtirken, Önder Büyükkılıç, Arın’ın önümüzdeki günlerde meclis üyelerine bilgi vereceğini söyledi. meclis toplantısı.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ŞEHİTLERE

Meclis üyeleri, İncesu mahallesi aşağı mezarlıktan başlayan 10 parsel 2875 ada önünden geçen yola Şehit Necmettin Bayraktar Caddesi adının verilmesini ve Kocasinan ilçesi Kuşçu Mahallesi’nde uygun bir cadde veya caddenin yapılmasını talep etti. , Şehit Mustafa Bozkurt Caddesi olarak adlandırılacak. Başka bir görüşmede oybirliğiyle kabul edildi. Önder Büyükkılıç, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Meclis üyelerinin gündem maddelerine ilişkin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının ardından Büyükkılıç, mecliste alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

damalajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu