Haber

Kocaeli’den AFAD’ın tatbikatına destek

KOCAELİ (İGFA) –Kocaeli Valiliği AFAD koordinasyonunda 12 ilçenin kaymakamlığı bünyesinde kurulan afet yönetim ve uyum merkezi, İl Afet ve Acil Durum Müdahale Planı kapsamında 2023 Yerel Düzeyde Saha ve Masabaşı Tatbikatını 22 çalışma alanında ve 1. toplam 34 farklı konum.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Daire Başkanlığı, İtfaiye Daire Başkanlığı ve ISU Genel Müdürlüğü ekipleri de tatbikata 4 noktada daha destek verdi.

Kocaeli AFAD koordinasyonunda “TAMP-Kocaeli Afet Müdahale Planı 2023 Yerel Düzeyde Saha ve Masabaşı Tatbikatı” gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyesi grupları tatbikata 4 noktada destek verdi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri; Gölcük Hisareyn Bölgesi’ndeki toprak kaymasına, İzmit İZAYDAŞ Tesisleri’ndeki yangına, Kandıra-İzmit karayolu Orhaniye mevkisindeki trafik kazasına ve Gebze GOSB’daki kimyasal sızıntısına müdahale etti.

BİN 332 İŞÇİ GÖREVİNİ YAPTI

Afet ve Acil Durum Uyum Kurulu üyelerinin de bir araya geldiği Kocaeli AFAD merkez salonunda, eylemlerin gerçekleştirileceği bölgeler ve İlçe Afet Yönetim ve Müdürlüğü ile canlı temaslar kurularak yapılan çalışmalar ve son durum hakkında bilgi alındı. Adaptasyon Merkezleri. TAMP-Kocaeli AFAD Müdahale Planı’nda kurumlar, resmi ve sivil toplum kuruluşlarından 1041’i sahadaki, 291’i İl-İlçe AFAD merkezinde olmak üzere toplam 1332 işçinin katıldığı tatbikata 142 araçla destek verdi.

habersavastepe.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu