Haber

TİKA, Batı Şeria’da mahsur kalan Gazzeli işçilere yardım ulaştırdı

Türk İşbirliği ve Uyum Ajansı (TİKA), Gazze’deki saldırılar nedeniyle Batı Şeria’da mahsur kalan Gazzeli işçilere insani yardım ulaştırdı.

TİKA’dan yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’da mahsur kalan Gazzeli işçilere yatak, battaniye, yastık, havlu ve elbiseden oluşan 1000 malzeme setinin dağıtıldığı kaydedildi.

Yardımın TİKA, Filistin Başbakanlığı ve Çalışma Bakanlığı iş birliğiyle sağlandığı belirtildi.

TİKA tarafından hazırlanan malzemeler, çalışanlara dağıtılmak üzere Filistin Çalışma Bakanlığı yetkililerine teslim edildi.

Teslimat törenine Filistin Çalışma Bakanı Nasri Abu Ceyş, Filistin Başbakanlık Danışmanı Nasır Katami, Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Ahmet Rıza Demirer, TİKA Filistin Koordinatörü Orhan Aydın ile Bakanlık ve Gazze İşçi Komitesi yetkilileri katıldı.

7 Ekim’de Gazze’ye yönelik saldırılar öncesinde İsrail’de çalışan ve saldırıların ardından çalışma izinleri iptal edilen yaklaşık 18 bin Gazzeli personelin bir kısmı İsrail güvenlik güçleri tarafından tutuklanırken, gözaltına alınanlardan bir kısmı da daha sonra Gazze’ye gönderildi.

Yaklaşık 6 bin işçi kendi imkanlarıyla Batı Şeria’ya ulaşarak Ramallah, Eriha, Kalkilya, Tulkarem, Cenin, Nablus, El Halil, Kudüs, Selfit, Beytüllahim ve Tubas’taki konaklama merkezlerine yerleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu