Haber

Yerel ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Mutlu: ‘Andımızı okumaya başlamazsak, söz veriyoruz tüm okullarda okutacağız.’

Yerli ve Milli Parti Genel Başkanı Teoman Keyifli, “Hükümet dış politikada ne kadar başarılı olursa Andımızı kaldırmakla o kadar yanlış yapmış olur. Hükümet Andımızı okumaya başlamazsa Yerel olarak iktidara geldiğimiz gün olur” dedi. ve Milli Parti, Andımız 24 saat içinde tüm okullarda okunacak, “Biz bunu sağlıyoruz” dedi.

Yerel ve Milli Parti Lideri Teoman Keyifli, 1933 yılında okullarda okutulmaya başlayan ve 2013 yılında alınan kararla kaldırılan “Andımız” hakkında açıklamalarda bulundu. Keyifli, Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları kapsamında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hükümet bu sese kulak vermeli. İstiklal Marşı’ndan sonra aziz milletimizin en çok sevdiği ve benimsediği Andımız neden kaldırıldı? Bunun haklı bir nedeni var mı? Yeminimiz kimler için geçerlidir? Neden yerine getirilmiyor? ‘Türküm, doğruyum, çalışkanım’ demenin nesi kötü?” ‘İdealim yükselmek ve ilerlemektir’ demek yanlış mı?

Hükümet dış politikada ne kadar başarılı olursa, Andımızı yürürlükten kaldırmakla o kadar yanlış yapmış olur. Eğer hükümet Andımızı okumaya başlamazsa; Yerel ve Milli Parti olarak iktidara geldiğimiz gün Andımız 24 saat içinde tüm okullarda okunacaktır. Bunun sözünü veriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu